Nabídka


Příměstský tábor – den druhý

Míla

2.8.2016

Reportáže

Přečteno: 877


Před zhruba hodinou skončil druhý den příměstského tábora zaměřeného na stolní tenis, který TTC Praha pořádá v Centru stolního tenisu Ďáblice.


Druhý den, tedy úterý 2. srpna 2016, začal dopoledním tréninkem stolního tenisu. Po rozcvičce následoval trénink základních úderů a následně kombinace nazvaná Psaníčko. Dále jsme trénovali odehrání míčku po dopadu na zem. Účelem tohoto tréninku je zapojit do hry celé tělo a hlavně nohy. K odehrání takového míče je potřeba jít částečně do podřepu, což neumožní stát na místě na patách. Je to také dobrá průprava k tomu, naučit se topspin.

 

V závěru tréninku došlo na tréninkové sety, kdy dával opět ďáblický Ondra klánovickému Ondrovi Handicap. Tentokrát to měl ďáblický Ondra trochu více komplikované, protože musel hrát pouze na forhednovou část poloviny stolu a ještě každý soupeřův bod se počítal za dva.

 

Po tréninku jsme vyrazili do Muzea hl. m. Prahy. Prohlídka expozice nám trvala zhruba hodinu. Prošli jsme expozici pravěku, potom kinematografie po níž jsme shlédli šestiminutový 3D film o Langweilově modelu Prahy, který jsme si šli prohlédnout hned po skončení filmu.

 

Oběd byl v 5. patře bílé Labuti v restauraci U Rozvařilů, kde jsme se dobře najedli a vyrazili jsme zpět do Ďáblic. Zbyl ještě čas na jednu hru Osadníků, kterou vyhrál ďáblický Ondra. Potom už byl odpolední trénink. V něm klánovický Ondra pronikl do tajů nadhazovaného podání, takže doufejme, že to do zítřka nezapomene a že jej dále vypiluje. Ďáblický Ondra zase toptspinoval na robotu do mírného pohybu (po čtvrtině šířky stolu) a při tom docela dobře rozpohyboval nohy.

 

Závěr tréninku, po nezbytném STP, patřil zase tréninkovým setům. Opět hrál ďáblický Ondra klánovickému Ondrovi pouze do forhendu a za jeho dva body, ale snižoval se handicap, až jsme s edostali k velké vyrovnanosti, což bylo cílem. Oba to bavilo tak, že ani nechtěli domů a trénink jsme o pět minut přetáhli.

 

zítra by měl dorazit Filip, takže nás bude více. I přes to jsou stále volná místa. Naším cílem po tréninku bude ďáblická hvězdárna. Po obědě by měl zbýt opět čas i na Osadníky.


Sdílet na FacebookuZpět


Provozuje TJ Stolní tenis Praha z.s.
Vytvořil MF SOFT
Všechna práva vyhrazena ©2008 - 2015
Kopírování částí webu či přebírání částí textu není povoleno bez souhlasu majitele webu.

Dnes je neděle
20.01.2019

Rezervujte zde

Petr Barcal - realitní makléř

Na provoz tohoto sportoviště přispévá hl. m. Praha